Dlaczego Stretching

Dlaczego Stretching

Dlaczego Stretching

Stretching to ważny element dobrego samopoczucia, który poprawia elastyczność mięśni, zwiększa zakres ruchu w stawach i redukuje sztywność.

Przewlekły stres, praca fizyczna, praca przy komputerze, jednostajna pozycja przez dłuższy czas w ciągu dnia, nieprawidłowa pozycja przy używaniu telefonu. Znasz to?

Zdecydowana większość przypadków u moich pacjentów, to napięciowe bóle mięśniowe w obrębie odcinka szyjnego i obręczy barkowej, bóle głowy, problemy ze snem. Wszystkie te dolegliwości najczęściej wynikają z przykurczy mięśniowych, spowodowanych złą postawą.

A jedną z najprostszych i najłatwiej dostępnych metod na złagodzenie tego bólu jest właśnie stretching. W połączeniu z innymi metodami (np. regularnymi masażami) daje rewelacyjne efekty.

 

Co to jest Stretching

Stretching to wykonywanie konkretnych ćwiczeń oddziałujących na konkretne partie mięśniowe. Powinno się wykonywać je przez około 15-30 sekund, a po tym kilkusekundowa przerwa. Wykonując ćwiczenie nie powinniśmy czuć silnego bólu. Cała praca to stopniowe, systematyczne ćwiczenia, dzięki którym zobaczymy pogłębianie się ruchomości stawów i elastyczność mięśni.

 

Dlaczego rozciąganie jest takie ważne?

  • Zwiększa elastyczność i długość mięśni

  • Zwiększa ruchomość stawów

  • Zwiększa czucie głębokie

  • Niweluje przeciążenia

  • Rozluźnia mięśnie

  • Zmniejsza ryzyko urazów

  • Poprawia krążenie i dotlenienie tkanek

 

Budujmy dobre nawyki małymi krokami, poświęć codziennie chwilę na stretching, a za niedługo stanie się to przyjemnym, obowiązkowym punktem każdego dnia.

Dodaj komentarz

Zobacz także

Moje social media

Poznaj mnie

Masaż Kobido Opole

Cześć, jestem Julia Witek i moja przygoda z masażem rozpoczęła się prawie 9 lat temu, kiedy byłam jeszcze na studiach.

Chociaż jestem magistrem fizjoterapii, to zawsze czułam, że z masażem mi najbardziej po drodze, dlatego postanowiłam, że połączę pracę z moją największą pasją.

Po ukończeniu studiów miałam okazję pracować w renomowanym salonie SPA w Opolu. Szkoliłam się również podczas prywatnej praktyki, aby stale doskonalić swoje umiejętności i poznać nowe techniki masażu.

Moimi zainteresowaniami są także zdrowy styl życia i psychologia, co chętnie wykorzystuję, aby pomóc klientom w odzyskaniu równowagi i zdrowia.