Masaż kobido
Odkryj tajemnicę pięknej i młodzieńczej skóry
Masaż kobido
Odkryj tajemnicę pięknej i młodzieńczej skóry
Japoński masaż liftingujący Kobido
Inaczej bezinwazyjny zabieg chirurgiczny, lifting bez skalpela.
Czym jest masaż kobido
Kobido to rozbudowana forma masażu twarzy, która składa się z kilkuset ruchów. Choć najważniejszą częścią jest lifting, to jego zadaniem jest także relaksacja, rozluźnienie mięśniowo-powięziowe, drenaż, a także odprężenie duszy i pobudzenie krążenia Qi – energii witalnej.
Początek historii Kobido
Historia Kobido sięga XVw. Wtedy na potrzeby cesarskiej rodziny, która pragnęła zachować wieczną młodość, powstał w Japonii Dom Kobido. Na jego czele stali mistrzowie masażu, którzy po dzisiejsze czasy uczą sztuki masażu Kobido. Współcześnie technikę masażu japońskiego rozwija dr Shogo Mochizuki, uczeń mistrza Ito, który po wieloletniej praktyce mianował go mistrzem Kobido 26. generacji.
Obecnie masaż Kobido jest stosowany w różnej formie, często zmodyfikowanej, dopasowanej do potrzeb społeczeństwa, jednak zawsze jest inspirowany autentyczną, japońską wersją Kobido.
Etapy masażu Kobido
Masaż Kobido to 5 etapów. Każdy z nich ma inne działanie, wprowadza w inny stan osobę masowaną, a przede wszystkim oddziałuje na konkretne struktury, pobudzając je, lub wyciszając. Każda z części różni się od siebie stylem, natężeniem ruchów, czasem trwania. Kobido, to nie tylko masaż twarzy, ale także szyi, dekoltu, mięśni karku i skóry głowy.
Etap I – rozluźnianie mięśniowo-powięziowe
To spokojny, lecz dość intensywny dotyk, który ma za zadanie rozluźnić napięte mięśnie i przygotować je do relaksacji. Pomaga wygładzić drobne zmarszczki mimiczne.
Etap II – relaksacja
Skupia się na odprężeniu, wprowadza w stan relaksu, pomaga pozbyć się zgromadzonych w ciele emocji. Jest to delikatny masaż, podczas którego stosuje się głównie ruchy głaskania, rozciągania.
Etap III – drenaż
To delikatne ruchy przepychające, mające na celu usprawnić przepływ limfy, rozbić zalegające złogi, usunąć obrzęki, toksyny i inne zanieczyszczenia.
Etap IV – lifting
Ta część jest dynamiczna, składa się z szybkich, intensywnych ruchów podszczypywania, ugniatania, unoszenia i podciągania skóry. Ten etap pobudza krążenie, poprawia dotlenienie komórek, unosi kontur twarzy, pobudza produkcję kolagenu i elastyny.
Etap V – akupresura
To zakończenie masażu polegające na uciskaniu konkretnych punktów akupunkturowych. Stymulowanie obszarów mające na celu wyciszenie układu nerwowego, relaksację, rozluźnienie mięśni.
Kosmetyki wykorzystywane do masażu Kobido
Kosmetyki wykorzystywane do masażu są elementem, który także dodaje skuteczności masażu, dlatego ważna jest ich jakość. Ja do masażu używam dwóch kosmetyków: olej jojoba, który swoim składem przybliżony jest do ludzkiego sebum, oraz serum z witaminą C i tripeptydami.
Jak się przygotować na masaż Kobido?
Przede wszystkim zadbaj o spokój w swoim otoczeniu. Na czas trwania masażu dobrze, żeby nie rozpraszał Cię sprzęt domowy, telefon czy członkowie rodziny.
Poza tym na czas masażu zostaw wszystkie nękające Cię myśli i rozterki za drzwiami. Wykorzystaj ten czas na pełny relaks.
W miarę możliwości zmyj makijaż.
Pamiętaj, że masaż dotyczy nie tylko twarzy, ale też między innymi włosów, więc po masażu mogą być tłuste od olejku.
Wycisz się. Rozmowa podczas masażu Kobido nie jest zalecana.
Dla mnie proszę przygotuj jedynie krzesło.
Całą resztą zajmę się ja.
Wskazania
wiotka skóra, której potrzebne jest ujędrnienie, odżywienie i efekt liftingu
zlikwidowanie napięć mięśniowych w obrębie głowy, twarzy oraz karku
bruksizm,
bóle głowy,
stres
zastoje limfatyczne
potrzeba relaksu
Przeciwwskazania
ostre przerwanie ciągłości naskórka,
stany zapalne organizmu, skóry,
ekstrakcje zębowe, stany ropne okołozębowe, świeża implantacja
świeżo wykonane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej: do 4 tygodni po zastosowaniu wypełniaczy, nici PDO – do 6 miesięcy. Po zabiegach laserowych oraz mezoterapii można korzystać z masażu zaraz po zaniku stanu zapalnego.
wysokie ciśnienie tętnicze,
I i III trymestr ciąży
Efekty masażu Kobido
rozluźnia napięte mięśnie, szyję i kark
zmniejsza zmarszczki mimiczne i bruzdy
spowalnia pojawianie się przedwczesnych zmarszczek
poprawia owal i kontur twarzy
poprawia koloryt skóry
zapewnia intensywniejsze odżywienie skóry
usuwa toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry
poprawia jędrność dzięki pobudzeniu stymulacji kolagenu i elastyny
przyspiesza regenerację komórkową
pomaga zredukować stres
Ile potrzeba masaży?
Masaż Kobido przynosi efekty już po 1. sesji w postaci wygładzonej i ujędrnionej skóry. Jednak dość szybko znikają, dlatego zaleca się zachować regularność masaży i wykonanie serii – w zależności od potrzeb – 5, lub 10 zabiegów.
Masaż powinno się wykonać raz, nie więcej niż 2 razy w tygodniu. Po skończonej serii zaleca się korzystanie z masaży przypominających, minimum raz w miesiącu.
Zapraszam na masaż Kobido
Aby wyjść na wprost Waszym potrzebom, możecie skorzystać z usług masażu w dwóch lokalizacjach na terenie Opola:
– Piękna Opolanka, ul. 1 maja 65, Opole (wtorki i środy od 9:00 do 18:00)
– Zdrowa Energia, ul. Ozimska 181, Opole (poniedziałki i czwartki od 9:00 do 18:00)
W celu umówienia wizyty, lub w razie pojawiających się pytań zapraszam do kontaktu pod numerem 794 166 183.