Jaki wpływ na organizm ma masaż klasyczny

Jaki wpływ na organizm ma masaż klasyczny

Jaki wpływ na organizm ma masaż klasyczny?

 

❗️Część I – Skóra❗️

To największy i jeden z ważniejszych narządów naszego ciała.

Masaż klasyczny opole
 

Jej powierzchnia sięga nawet 2 metrów kwadratowych, a łączna waga to blisko 20 kilogramów!

 

A jaki wpływ na skórę ma masaż?

 

📍wspomaga usuwanie obumarłych komórek naskórka – a procesy oczyszczania się skóry są bardzo ważne w pełnieniu jej wszystkich funkcji ochronnych.

 

📍przyśpiesza procesy rogowacenia naskórka – gdy zostaje zaburzony naturalny proces rogowacenia naskórka, martwe komórki nie złuszczają się, tylko gromadzą się i tworzą zgrubienia. Masaż to idealny sposób na pobudzenie tych naturalnych procesów i odzyskanie równowagi w budowie skóry.

 

📍zwiększa jej elastyczność – pobudza krążenie krwi, ale także regularne stymulowanie włókien kolagenowych sprawia, że stają się silniejsze i bardziej sprężyste.

 

📍pobudza receptory skóry – skóra bogata jest w zakończenia nerwowe, które odbierają bodźce zewnętrzne, takie jak dotyk, ból, temperaturę czy ucisk. Masaż stymuluje receptory, pobudzając ich prawidłowe funkcjonowanie.

 

📍stymuluje procesy gojenia – masaż zwiększa ukrwienie, a co za tym idzie lepsze odżywienie tkanek, które doznały urazu. Ponadto masaż zmniejsza stan zapalny tkanek i zwiększa ich potencjał regeneracyjny.

 

📍poprawia funkcję wydalniczą gruczołów łojowych i potowych – które odgrywają ważną rolę w termoregulacji, oraz usuwaniu z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii.

 

To dopiero początek dobroczynnego wpływu masażu na ludzki organizm, a już tyle pozytywów!

Niebawem kolejna część ❤️

Sports massage. Therapist working with shoulders

Dodaj komentarz

Masaż klasyczny opole

Zobacz także

Moje social media

Poznaj mnie

Masaż Kobido Opole

Cześć, jestem Julia Witek i moja przygoda z masażem rozpoczęła się prawie 9 lat temu, kiedy byłam jeszcze na studiach.

Chociaż jestem magistrem fizjoterapii, to zawsze czułam, że z masażem mi najbardziej po drodze, dlatego postanowiłam, że połączę pracę z moją największą pasją.

Po ukończeniu studiów miałam okazję pracować w renomowanym salonie SPA w Opolu. Szkoliłam się również podczas prywatnej praktyki, aby stale doskonalić swoje umiejętności i poznać nowe techniki masażu.

Moimi zainteresowaniami są także zdrowy styl życia i psychologia, co chętnie wykorzystuję, aby pomóc klientom w odzyskaniu równowagi i zdrowia.